روش مصرف و عوارض جانبی مکمل یونی زینک

روش مصرف و عوارض جانبی مکمل یونی زینک

معرفی یونی زینک یکی از بهترین مکمل ها …

0 نظر

20 اسفند, 1399

معرفی یونی زینک

یکی از بهترین مکمل ها برای تقویت مو و درمان ریزش آن و همچنین افزایش زیبایی و بهبود سلامت پوست مکمل یونی زینک است. این مکمل حاوی عنصر زینک یا روی، ویتامین های گروه ب، بیوتین، کلسیم، فولیک اسید و ویتامین ث است. مکمل یونی زینک دارای خاصیت آنتی اکسیدانی قوی است و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابله با بیماری های مختلف می شود. مصرف این مکمل موها را تقویت کرده، ریزش آن ها را متوقف می کند و به رشد بهتر آن ها کمک می کند. یونی زینک همچنین باعث تحریک کلاژن سازی شده و به همین علت مانع پیر شدن می شود و به جوان سازی پوست کمک می کند. همچنین این مکمل باعث سریع تر خوب شدن زخم ها، کمک به درمان اگزما و درماتیت، پیشگیری از کم خونی، افزایش انرژی و رفع خستگی، رفع آکنه، تقویت ناخن ها و درمان شکنندگی آن ها، افزایش تمرکز و حافظه و پیشگیری از سفید شدن موها می شود.

عوارض جانبی

در کنار فوایید زیادی که مکمل یونی زینک دارد این مکمل ممکن است باعث بروز عوارضی در برخی از افراد شود. از جمله عوارضی که این دارو می تواند ایجاد کند سردرد و سرگیجه است. با وجود اینکه تمام ویتامین های موجود در این مکمل محلول در آب هستند و مقدار اضافه آن ها از بدن دفع می شود اما بالا رفتن سطح ویتامین ث، ویتامین های گروه ب و زینک ممکن است باعث ایجاد سرگیجه و بروز سردرد در بعضی از افراد شود. مورد بعدی اسهال و دل درد است. ترکیباتی که در این مکمل وجود دارند ممکن است باعث بروز عوارض گوارشی مانند دل درد، حالت تهوع، درد معده و حتی اسهال در بعضی از مصرف کنندگان شود که در صورت بروز چنین مشکلی مصرف مکمل باید قطع گردد و با پزشک مشورت شود.

 

 روش مصرف و عوارض جانبی مکمل یونی زینک

 

روش مصرف و بهترین زمان مصرف

هر فرد بزرگسال مجاز است روزانه فقط یک قرص از این محصول را استفاده کند. بهترین زمان برای مصرف این مکمل نیز همراه با وعده های غذایی است زیرا در این صورت عوارض گوارشی این محصول به حداقل رسیده و جذب آن بهتر اتفاق می افتد.

 

تداخلات دارویی

جهت پیشگیری از بروز عوارض جانبی باید از مصرف همزمان مکمل یونی زینک با داروهای زیر خودداری شود

  • داروهای ضد سرع (مثال: فنی توئین)
  • لوودوپا و سیس پلاتین
  • بیس فسفونات‌ها (مثال: آلندرونیت، رزیدرونات، اتیدرونات)
  • آنتی بیوتیک‌ها (تترا سایکلین‌ها مانند ماینوسایکلین، داکسی سایکلین و کینولون‌ها مانند سیپروفلوکساسین)

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *